2000’den beri, kimya ve boya sektöründe üretim uygulama ve satış konularında hizmet vermektedir. Ürün bazında birden fazla ilke imza atan firmamızın öncelikle hedefi, çelik boru ve metal malzeme üreticileri olmuştur. Bu sektörler için kaplama boyaları ve koruyucu malzemelerin üretimini sürdürmüştür. Zamanla farklı birçok sektör için endüstriyel boyalar ve yan malzemeler üretimine başlanmıştır. Günümüzde, modern tesislerinde, hizmet verdiği alanlara, kaliteli boyalar üretmektedir.
2002 yılından itibaren yeni atılımlara başlayan Cores Kimya sanayi, oluşan yeni talepler doğrultusunda, kendini hızla geliştirmeye başlamıştır. Cores kimya, müşterilerine, günümüz şartlarına uygun, en kaliteli ve en yeterli hizmeti verebilmek için, bünyesinde bulunan makine paktını yenilemiş, sektöründe ilk defa kullanılan teknolojik makinelerle üretim kalitesini ve kapasitesini arttırmıştır. Uluslar arası ISO 9001:2000 belgesini ala, özel malzemeleri için uluslararası geçerliliği olan sertifikalar alan, konusunda uzman ve tecrübeli çalışanlarıyla komple ekip çalışması yapan Cores kimya, birikimlerini devamlı kendini geliştirmeye harcamaktadır.
Zamanla üretim – kalite – fiyat konularında titizlikle yaklaşan müşterilerimiz, Cores kimya sanayi’ne büyük tecrübeler kazandırmışlardır. Üretim hacmini genişletmek ve müşteri portföyünü arttırmak isteyen firmamız, müşterilerinin görüş ve taleplerini dikkate alarak, AR-GE ve satış konularında daha titiz çalışmalara girişmiştir. Sektörün istek ve ihtiyaçlarının farkında olan ve yenilikleri takip eden Cores, bundan sonra da uzun yıllar, müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalışacaktır.

Cores Kimya Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi; endüstriyel kimyasalların, yarı mamullerin, bitmiş ürünlerin yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satış faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bünyesindeki firmaların yanısıra yurtiçi ve yurtdışı piyasalardan temin edilen ürünlerin profesyonel hizmet anlayışı içinde pazarlanması, yeni pazarların yaratılması, yeni uygulama alanlarının ve ürünlerin ortaya çıkarılması temel satış prensipleri içinde yer almakatadır.

CORES Ltd. geniş bir ürün yelpazesine sahip olup faaliyet alanı sanayi boyaları, mobilya vernikleri, inşaat kimyasalları, yapıştırıcılar, epoksi esaslı zemin kaplamaları gibi farklı sektörleri içermektedir.
Yeni ürün çıkartılması ve mevcut ürünlerin geliştrilmesi konularında durmak bilmeden çalışmaktadır. Üretim hacmini genişletmek ve müşteri portföyünü artırmak isteyen firmamız, müşterilerinin görüş ve taleplerini dikkate alarak, AR-GE ve satış konularında daha titiz çalışmalara girişmiştir. Sektörün istek ve ihtiyaçlarının farkında olan ve yenilikleri takip ederek bundan sonra da uzun yıllar müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir.